2018/06/23

Międzygórze przejmują zakonnicy

W Świdnickiej Kurii Biskupiej bp Ignacy oficjalnie przekazał parafię pw. św. Józefa Obl. NMP Misjonarzom Krwi Chrystusa.

Stosowną umowę i dekret przekazujący parafię podpisano w środę 20 czerwca w auli kurialnej, gdzie z nowym proboszczem, ks. Franciszkiem Piotrem Grzywą CPPS przybył prowincjał zgromadzenia – ks. Wojciech Czernatowicz CPPS.

To on w imieniu wspólnoty zawarł z przedstawicielami świdnickiej kurii pisemną umowę, w której „na mocy kan. 520 KPK biskup powierza na czas nieokreślony parafię pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzygórzu, zwaną dalej 'parafią' w granicach określonych w dekrecie erekcyjnym parafii, z filią w Jaworku” – czytamy w umowie.

W dekrecie natomiast biskup, biorąc pod uwagę przeniesienie przez władze zakonne ks. Grzywy do parafii w Międzygórzu, ustanowił go proboszczem, zawierzając jego posługę wstawiennictwu Matki Kościoła i św. Stanisława, patrona diecezji.

Dotychczas parafia znajdowała się pod opieką ks. Mariana Prochery, proboszcza parafii w Wilkanowie. Dodajmy, że parafia znajduje się w dekanacie bystrzyckim i była erygowana w XVIII w. Wspólnota zamieszkująca jej tereny liczy około 500 osób.

https://swidnica.gosc.pl/doc/4829309.Miedzygorze-przejmuja-zakonnicy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz