Ogłoszenia duszpasterskie

Na II Niedzielę zwykłą, 19 stycznia 2020 r.
 1. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie:
  wtorek w Wilkanowie nr 181, godz. 17:30 (grupa chłopców),
  piątek w Międzygórzu, godz. 16.30 (grupa chłopców).
 2. Pielgrzymka do Włoch organizowana przez Cacybus od 21 III szczegóły na plakacie.
 3. W dni powszednie – nowe godziny mszy świętych:
  9:00 – od środy do soboty (z wyjątkiem I piątków miesiąca 18:00),
  18:00 – poniedziałki i soboty (bez zmian).
  Na sesji Rady Parafialnej 18 I została podjęta decyzja o niedzielnym porządku mszy świętych – 8:30 Jaworek i 10:00 i 17:00/19:00 V-VIII
 4. Prosimy o posprzątanie świątyni mieszkańcom z ul. Śnieżnej od nr. 10 do końca, w sobotę 25 stycznia od godz. 9:30.
 5. W przyszła niedzielę po mszy św. o 10:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 6. Na dzisiejszą niedzielę jest komunikat Biskupa Diecezjalnego:
Drodzy Diecezjanie,
od lat, w ostatnią niedzielę stycznia, jako wspólnota diecezjalna wspieramy naszymi ofiarami utrzymanie świdnickiej katedry. Składane ofiary dają możliwość prowadzenia działań związanych z wyposażeniem oraz remontowaniem pierwszego spośród kościołów w diecezji. Dzięki przyznanej ostatnio dotacji z programów europejskich rozpoczęła się na początku stycznia br. konserwacja i rewitalizacja barkowego wnętrza gotyckiej katedry świdnickiej. Ten największy w najnowszej historii remont świątyni zajmie kilka lat i jest związany z trudnymi działaniami konserwatorskimi, które wyraźnie ograniczą dostępność katedry.
Drodzy Diecezjanie,
zwracam się do Was z gorącą prośbą o modlitwę w intencji rozpoczętego dzieła remontu kościoła katedralnego, nazywanego Matką wszystkich kościołów diecezji a także proszę Was o materialne wsparcie remontu, który poza przyznaną dotacją wiąże się także ze znacznym tzw. wkładem własnym. Za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę (26 stycznia) na tacę wyrażam z serca płynące podziękowanie wyrażone staropolskim „Bóg zapłać”. Całą wspólnotę diecezjalną polecam wstawiennictwu św. Stanisława, patrona diecezji i katdery a także opiece Matki Bożej Świdnickiej zapewniając o swojej modlitwie, którą szczególnie zanoszę w każdy wtorek przed Jej wizerunkiem czczonym w naszej katedrze.
+ Ignacy Dec
Biskup ŚwidnickiArchiwalne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz