Ogłoszenia duszpasterskie

Na VII Niedzielę Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie,
24 maja 2020 r.
  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przygotowujemy się poprzez nowennę na Niedzielę Zesłania Ducha.
  2. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10:00 zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, w sprawie ustalenia terminu.
  3. Pamiętajmy o modlitwie i wdzięczności o naszych mamach, we wtorek Dzień Matki.
  4. Trwa peregrynacja przed parafialnymi misjami świętymi. Zachęcamy osoby które pragną przyjąć ikonę św. Józefa, aby zgłaszały swoją gotowość po mszach świętych lub telefonicznie (przez obecny tydzień w Międzygórzu – Rodzina Grabanów).
    Święty Józef niech się opiekuje każdą rodziną i przygotowuje nas na misje święte.
  5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie(z wyj. wtorków)w kościele o godzinie 18:30 oraz by pielęgnować modlitwę rodzinną i sąsiedzką przy kapliczkach i krzyżach. W poniedziałki prosimy dodatkowo o wstawiennictwo Świętego Józefa a w czwartki od godz. 15. do 19. jest ADORACJA Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się Koronką Do Bożego Miłosierdzia, a o 18. jest Różaniec do Krwi Chrystusa. Prosimy o osoby które planują przyjść zapisywanie się o której godzinie będą czuwać przy Jezusie.
  6. Bóg zapłać za panom za pracę w sobotę przy grodzeniu Cmentarza parafialnego w Międzygórzu (teren przy kaplicy). Pozostał do wykonania jeszcze płot od strony lasu. Zapraszamy do pomocy również inne osoby. Można też finansowo wesprzeć ten wydatek oraz trudną wycinkę drzew która jest też przeprowadzana na cmentarzu.
    Przy okazji przypominamy o właściwej segregacji śmieci na cmentarzu, trawę i inne odpady organiczne składamy na kompost - dalej za pojemnikami, do worków żółtych dajemy tylko tworzywo sztuczne oraz drobny złom (wkłady po zniczach, twardy plastik i znicze w których była parafina dajemy do kubła na śmieci zmieszane, podobnie ze szkłem – same szklane całe znicze podlegają segregacji, potłuczone proszę wrzucać do kubła!).
Darowizna na cele kultu religijnego może być odliczona w U.Skarbowym od dochodu:

Osoby fizyczne 6 % dochodu
Osoby prawne 10% dochoduArchiwalne

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za komentarz