2018/04/22

Niedziela Dobrego Pasterza

W IV Niedzielę Wielkanocną, czytając Ewangelię o Jezusie - Dobrym Pasterzu,
prosimy Pana o łaskę nowych powołań do służby w Kościele:
kapłanów, zakonników i zakonnice.
Niech słowa św. Piusa X o godnych kapłanów motywują nas w modlitwie.

O Boże, Pasterzu i Nauczycielu wiernych, któryś dla zachowania i rozszerzenia swojego Kościoła ustanowił kapłaństwo i rzekł do swoich Apostołów: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Mt 9, 37-38) – oto przystępujemy do Ciebie z gorącym pragnieniem i błagamy Cię usilnie: racz zesłać robotników na żniwo swoje, ześlij godnych kapłanów do świętego swojego Kościoła.

Daj, Panie, aby wszyscy, których od wieków do swej świętej służby wezwałeś, głosu Twego chętnie słuchali i z całego serca za nim postępowali. Strzeż ich od niebezpieczeństw świata, udziel im ducha rady i napełnij ich duchem swej świętej bojaźni, aby łaską kapłaństwa obdarzeni, słowem i przykładem nauczali nas postępować drogą przykazań Twoich i doprowadzili do błogosławionego połączenia z Tobą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.


Ps.:
Przybyła trzódka do Międzygórza

Msze święte rozpoczęliśmy w dni powszednie z nową godziną o 19.00, z wyj. wtorku o 7:15.
Msza sobotnia jest już liturgią niedzielną - zapraszamy wszystkich wędrowców i tych, dla których będzie, to dogodniejsza pora.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz