2020/03/25

Akt Zawierzenia Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi

Dzisiaj, po Mszy św. w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie (25 marca 2020), ks. Franciszek, zawierzył całą parafię Międzygórze i filię w Jaworku Niepokalanemu Sercu Maryi.
Akt zawierzenia parafii będzie dostępny w archiwum.

Poniżej tekst osobistego zawierzenia się Maryi:Maryjo Niepokalanie Poczęta!

Ja, (podać swoje imię), w imieniu swoim, (w imieniu swojej rodziny.....  itp.),
dziś zawierzam i poświęcam – bez reszty – Twemu Niepokalanemu Sercu: siebie samego, (moją rodzinę..... itp.).

Zawierzam nasze rodziny oraz całą Polskę, z naszymi władzami, duchowieństwem i wszystkimi rodakami.

Jesteśmy cali Twoi, dzisiaj i przez wszystkie dni naszego życia. Weź nas takimi, jakimi dzisiaj jesteśmy i uczyń, jakimi nas chcesz, ku chwale Boga, teraz i w wieczności.

Zawierzam Ci – bez zastrzeżeń – naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, zwłaszcza godzinę naszej śmierci i samą śmierć. Racz Maryjo, sprawować opiekę nad nami i rozporządzać naszą parafią, naszym czasem, naszym życiem duchowym, naszą pracą.

Poświęcam Ci nasze serca, nasze ciała i dusze, nasze zmysły i władze, dobra doczesne i duchowe, nasze zdolności i umiejętności. Tobie zawierzam naszą wolność, nasze dążenia, nasze powinności, a nawet nasze przewinienia.

Nade wszystko oręduj za nami do Ducha Świętego, którego jesteś Oblubienicą, by nas napełnił i uświęcił. Spraw, aby każde ognisko rodzinne, każda wspólnota stały się drugim domem nazaretańskim.

Uświęcaj nas przez codzienne odmawianie różańca i częste przyjmowanie sakramentów świętych. Błogosław nas wszystkich i obdarz nas Twoim pokojem i miłością, wiarą i odwagą.

Maryjo, pozostań z nami na zawsze razem z Jezusem, i św. Józefem. Maryjo Królowo Aniołów, poślij Aniołów jako strażników i obrońców naszych rodzin, domów, parafii, pól, miejsc pracy, wszystkich Polaków i granic naszej Ojczyzny.

Niech wstawiennictwo Wszystkich Świętych, a szczególnie Polskich Męczenników, wyprasza nam skuteczną pomoc w walce grzechem i każdym złem.

Przyczyno Naszej Radości, uproś nam poddanie się Woli Bożej w krzyżu i cierpieniu.
Przyjmujemy wszystkie plany Opatrzności Bożej, jako wynagrodzenie za nasze grzechy i za zbawienie grzeszników.

Maryjo Niepokalanie Poczęta, pragniemy na zawsze należeć do Ciebie na cześć i chwałę Boga Najwyższego.

Amen.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz